Dolnośląskie: Policja rozbiła grupę wyłudzającą kredyty

Siedem osób, tworzących zorganizowaną grupę przestępczą zajmująca się wyłudzaniem kredytów, zatrzymali policjanci z Lubina (Dolnośląskie). Według policji wyłudzili oni kredyty na co najmniej 100 tys. zł.

Jak poinformował w poniedziałek PAP rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławia Paweł Petrykowski, wśród zatrzymanych są organizatorzy procederu, właściciel jednego ze sklepów oraz tzw. „słupy”.

Oszustwa organizowały dwie osoby, z którymi współpracował właściciel jednego ze sklepów w powiecie lubińskim. Grupa wyszukiwała ludzi, tzw. „słupy”, na które były brane kredyty. Były to najczęściej osoby bezrobotne, bez zdolności kredytowej.

„Właściciel sklepu wiedział o tym, że nie mają one zdolności kredytowej, a mimo to wysyłał do banku wniosek o kredyt, potwierdzając tym samym wiarygodność kupującego. Bank udzielał pożyczki, a towar rzekomo zakupiony był zawsze fikcyjny. Następnie dochodziło do podziału zysków” – powiedział Paweł Petrykowski.

Zatrzymanym prokuratura postawiła zarzuty oszustwa, za które grozi do 8 lat więzienia. Policja nie wyklucza w tej sprawie kolejnych zatrzymań.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl