fot. flickr.com

KAS i policja zatrzymały 450 automatów do gier hazardowych

450 automatów do gier hazardowych zostało zatrzymanych przez Krajową Administrację Skarbową i policję. Funkcjonariusze przeprowadzili operację masowych kontroli lokali, w których urządzano gry hazardowe. W sumie dotarli do 3 tysiące lokali.

Akcja ma związek z nowelizacją ustawy o grach hazardowych, która weszła w życie 1 kwietnia bieżącego roku.

Nowe rozwiązania wprowadziły znaczące zmiany prawne. Jedną z najważniejszych jest powierzenie Totalizatorowi Sportowemu wyłączności na urządzanie gier hazardowych w internecie oraz gier na automatach.

Rezultaty operacji KAS i policji oznaczają, że większość organizatorów gier dostosowała się do nowych przepisów – wskazał Łukasz Świerżewski, rzecznik Ministerstwa Finansów.

– Jesteśmy bardzo usatysfakcjonowani zarówno kontrolami, jak i faktem, że duża część przedsiębiorców zastosowała się do tych nowych przepisów i automaty do gier z nielegalnych punktów zostały usunięte. Fakt przeprowadzenia tych kontroli pokazał, że na 3173 miejsca (które w ciągu  4 pierwszych dni zostały sprawdzone przez służby celno-skarbowe w Krajowej Administracji Skarbowej oraz we współpracy z policją) zatrzymano 450 automatów w 125 miejscach. Oczywiście kontrole będą trwały nadal, dlatego, że zastosowanie tej ustawy tego wymaga – powiedział Łukasz Świerżewski.

Ministerstwo Finansów uruchomiło ponadto specjalny numer telefonu i adres e-mail, pod które anonimowo można zgłaszać nielegalne praktyki hazardowe. Numer Krajowego Telefonu Interwencyjnego to: 800 060 000; natomiast adres mailowy: powiadom-clo@mofnet.gov.pl.

RIRM

drukuj