fot. cbsp.policja.pl

Warmińsko-mazurskie: Policja odkryła plantację konopi ukrytą pod ziemią

Olsztyńscy policjanci zlikwidowali plantację konopi indyjskich, która znajdowała się w kontenerze zakopanym pod ziemią. Właściciel nielegalnej uprawy, po przedstawieniu zarzutów, został w piątek tymczasowo aresztowany.

Według policji 51-letni mieszkaniec gminy Jonkowo urządził w domu i na terenie swojej posesji profesjonalną plantację konopi indyjskich. Zabezpieczono tam 97 krzaków konopi i ponad 2,5 kg marihuany o czarnorynkowej wartości blisko 200 tys. zł.

Jak powiedział PAP rzecznik komendy miejskiej policji w Olsztynie asp. Rafał Prokopczyk, podczas przeszukania posesji funkcjonariusze weszli do wyglądającego na rupieciarnię konteneru, który stał koło domu.

„Okazało się, że w podłodze jest klapa, a pod nią ukryte wejście do zakopanego pod ziemią drugiego kontenera, w którym znajdowała się plantacja. Pomieszczenie poniżej było specjalnie przystosowane do uprawy konopi, wyposażone m.in w lampy grzewcze i wentylatory” – mówił.

Kolejną skrytkę – służąca za suszarnię i magazyn marihuany – policjanci odkryli w domu zatrzymanego. Wejście do tego pomieszczenia było zakamuflowane za regałem z książkami.

Jak poinformował PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie Krzysztof Stodolny, zatrzymanemu 51-latkowi przedstawiono zarzuty uprawiania konopi i posiadania znacznych ilości środków odurzających.

„Podejrzany przyznał się do dokonania zarzucanych mu przestępstw, tłumacząc swoje zachowanie kłopotami materialnymi” – stwierdził prokurator.

Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii podejrzanemu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. W piątek – na wniosek prokuratury Olsztyn-Północ – Sąd Rejonowy w Olsztynie zdecydował o tymczasowym aresztowaniu 51-latka na trzy miesiące.

PAP/RIRM

drukuj