fot. twitter.com

Lubuskie: 37-letni Bułgar aresztowany za handel ludźmi i zmuszanie do prostytucji

Funkcjonariusze z lubuskiej i dolnośląskiej policji zatrzymali 37-letniego obywatela Bułgarii, podejrzanego o handel ludźmi, zmuszanie do prostytucji dwóch Bułgarek oraz pozbawienie wolności jednej z nich – przekazał w środę rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. nadkom. Marcin Maludy.

Ofiarami 37-latka padły dwie Bułgarki, które zmuszał do uprawiania prostytucji.

W marcu br. mężczyzna uwięził 30-latkę. Jak przekazał rzecznik wojewódzkiej policji w Gorzowie Wlkp., kobiecie groził, bił ją, a nawet obciął włosy.

„Wszystko po to, żeby ponownie zmusić kobietę, wykorzystując jej ciężką sytuację materialną, do świadczenia usług seksualnych” – przekazał nadkom. Marcin Maludy.

Wcześniej, od maja do listopada 2019 roku pokrzywdzona „pracowała” dla Bułgara, przekazując „swojemu oprawcy” – jak podkreślił rzecznik – łącznie 150 tys. zł.

Druga pokrzywdzona to 23-letnia Bułgarka, która była zmuszana do świadczenia usług seksualnych od stycznia do marca 2020 roku.

„W ten sposób zarobiła 42 tysiące złotych, które także przekazała zatrzymanemu” – poinformował rzecznik prasowy policji w Gorzowie Wlkp.

Zebrany przez policję i prokuraturę materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie Bułgarowi trzech zarzutów dotyczących handlu ludźmi, stręczycielstwa oraz pozbawienia wolności powiązanym z uszkodzeniem ciała.

Sąd zdecydował o zastosowaniu wobec podejrzanego trzymiesięcznego aresztu.

PAP

drukuj