fot. Monika Bilska

Policja: od Wigilii 322 wypadki na polskich drogach; zginęło w nich 37 osób

W Wigilię, dwa dni Świąt Bożego Narodzenia oraz w piątek, sobotę i niedzielę na polskich drogach doszło do 322 wypadków, w których zginęło 37 osób – wynika z podanych w poniedziałek statystyk Komendy Głównej Policji. Ranne zostały 394 osoby. Zatrzymano 958 nietrzeźwych kierowców.

Według danych KGP w niedzielę doszło do 37 wypadków, w których zginęły 3 osoby, rannych zaś zostało 47 osób. Tego dnia zatrzymano 161 nietrzeźwych kierowców.

Od wtorku w całej Polsce trwała policyjna akcja pod nazwą „Bezpieczny weekend – Boże Narodzenie”. Działania zakończono ok. godz. 22 w niedzielę. W tym czasie każdego dnia akcji na drogi wyjeżdżało średnio ok. 5 tys. policjantów ruchu drogowego. Funkcjonariusze widoczni byli głównie w miejscach szczególnie niebezpiecznych, a także na drogach wjazdowych i wyjazdowych z największych miast.

„Najbardziej obawiamy się wyników badań trzeźwości kierujących pojazdami” – zaznaczył przed rozpoczęciem akcji podinsp. Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego KGP. Jak podkreślił, w ubiegłym roku w okresie świątecznym statystycznie każdego dnia na drogach ginęło 8 osób, a ponad 90 osób dziennie odnosiło obrażenia.

W 2018 r. w ciągu analogicznych sześciu dni doszło do 457 wypadków, w których zginęło 46 osób, a 559 zostało rannych. Policjanci zatrzymali także 1275 kierowców prowadzących pod wpływem alkoholu.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl