mazowiecka.policja.gov.pl

Mazowieccy policjanci i terytorialsi podpisali porozumienie o współpracy

Komendant Wojewódzki Policji w Radomiu insp. Waldemar Wołowiec oraz Dowódca 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej płk Witold Bubak podpisali porozumienie o współpracy. Współpraca będzie dotyczyć zdarzeń kryzysowych, poszukiwania osób zaginionych czy ratowania życia ludzkiego.

„Aby przygotować się do takich wspólnych działań prowadzonych w razie zaistnienia sytuacji kryzysowych, klęsk żywiołowych, czy w ramach akcji poszukiwawczych, planowane są wspólne szkolenia” – poinformował zespół prasowy KWP.

Podczas tych szkoleń poruszane będą takie tematy, jak sposób przekazywania informacji niezbędnych do realizacji postanowień porozumienia, korzystania z bazy szkoleniowej, materiałów szkoleniowych, współpracy kadry instruktorskiej, dydaktycznej oraz pomocy innych specjalistów.

Policjanci i terytorialsi będą też udzielać sobie wsparcia logistycznego w zależności od potrzeb, polegającego w szczególności na umożliwieniu korzystania – zgodnie z zawartymi umowami, np. strzelnic, sprzętu o przeznaczeniu wojskowym lub policyjnym oraz środków transportu.

Przy podpisywaniu porozumienia przypomniano, że już teraz mazowieccy policjanci współpracują z żołnierzami 6. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej. W ramach operacji „Odporna Wiosna” żołnierze WOT prowadzili między innymi wspólne działania z funkcjonariuszami policji, które miały na celu ograniczenie rozprzestrzenia się koronawirusa. Terytorialsi wspierali też policjantów, którzy w porozumieniu ze służbami sanitarnymi sprawdzali, czy osoby objęte kwarantanną przebywają w domach.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl