Policja: zatrzymano Turka poszukiwanego za zabójstwo pod Ankarą w 2007 r.

Policja zatrzymała pod Warszawą 37-letniego obywatela Turcji poszukiwanego przez Interpol za zastrzelenie w 2007 r. innego mężczyzny nieopodal Ankary – poinformowała we wtorek PAP Komenda Stołeczna Policji.

37-latek zbiegł z Turcji po tym, gdy wyszedł na przepustkę z więzienia. Tureckie służby wystawiły za nim międzynarodowy nakaz aresztowania.

Z policyjnych ustaleń wynika, że poszukiwany przyjechał do Polski, ukrywał się na Dolnym Śląsku, a następnie nieopodal Warszawy.

„Policjanci uzyskali informację, że w jednym z domów w pobliżu Lesznowoli może przebywać mężczyzna poszukiwany przez Interpol. Funkcjonariusze niezwłocznie udali się pod wskazany adres, gdzie okazało się, że na miejscu przebywa 37-obywatel Turcji” – powiedział PAP rzecznik prasowy policji w Piasecznie kom. Jarosław Sawicki.

Jak poinformował, po sprawdzeniu tożsamości mężczyzny w policyjnym systemie informatycznym okazało się, że znajduje się on na liście osób poszukiwanych międzynarodowym nakazem aresztowania wydanym w 2012 roku przez sąd w Ankarze.

„Mężczyzna jest podejrzewany o dokonanie w 2007 r. zabójstwa przy użyciu broni palnej. Materiały w tej sprawie zostały niezwłocznie przekazane do sądu, który zadecyduje o ewentualnej ekstradycji 37-latka” – powiedział Sawicki.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl