Prezydent na Śląsku podpisze ustawę o związku metropolitarnym

Prezydent Andrzej Duda odwiedzi dziś Górny Śląsk. W Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach podpisze ustawę o związku metropolitalnym w województwie śląskim. Zgodnie z przepisami, po spełnieniu przewidzianych ustawą wymogów, metropolia w woj. śląskim powinna powstać 1 lipca 2017 r., a zacząć działać 1 stycznia 2018 r.

Poseł Jerzy Polaczek, wiceprzewodniczący sejmowej Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych, podkreślił, że podpisanie ustawy jest wydarzeniem historycznym i ważnym dla Śląska.

To jest druga ustawa ustrojowa w ciągu ostatnich stu lat, którą nadał tej części obszaru Polski Sejm RP na mocy ustawy. Jest to bardzo pozytywny przykład działań rządu Prawa i Sprawiedliwości, który zidentyfikował ten obszar aglomeracyjny jako taki, w którym w sposób naturalny te procesy, które zostały zawarte w ustawie, otwierają myślenie o lepszej przyszłości Śląska i lepszej współpracy samorządów miast Śląska i zagłębia po to, aby lepiej wypełniać zadania publiczne wobec własnych mieszkańców – wskazał Jerzy Polaczek.

Prezydent Andrzej Duda odwiedzi dziś także Rudę Śląską. Złoży tam kwiaty przed tablicą poświęconą górnikom, którzy zginęli w Kopalni „Halemba”.

Na zakończenie wizyty na Śląsku najwyższy przedstawiciel państwa polskiego spotka się z mieszkańcami miasta.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl