fot. twitter.com/PolskaPolicja

KSP: w czwartek będzie można bezpłatnie sprawdzić swój pojazd

W czwartek policjanci ze stołecznej drogówki wspólnie z Zespołem Szkół Samochodowych i Licealnych nr 1 w Warszawie oraz Polską Izbą Ubezpieczeń uruchomią punkt kontrolny, gdzie będzie można bezpłatnie sprawdzić swój pojazd – powiedział rzecznik Komendy Stołecznej Policji nadkom. Sylwester Marczak.

Jak poinformował rzecznik Komendy Stołecznej Policji, w związku z zbliżającym się sezonem wakacyjnym policjanci z warszawskiej drogówki przeprowadzą akcję profilaktyczną pn. „Jadę bezpiecznym autem – przedwakacyjny przegląd pojazdów”.

Policjant wskazał, że celem akcji jest zachęcenie kierowców do sprawdzania stanu technicznego pojazdów.

„Nie tylko podczas okresowych badań technicznych, wynikających z ustawowych obowiązków, ale także w sytuacjach, kiedy planujemy wyjazd w dalszą podróż” – podkreślił.

„W związku z tym, na terenie stacji kontroli pojazdów znajdującej się przy Zespole Szkół Samochodowych i Licealnych nr 1 w Warszawie, uprawniony diagnosta oraz policjanci przeprowadzą bezpłatne sprawdzanie stanu technicznego pojazdów” – tłumaczył policjant.

Przekazał, że kontroli zostaną poddane układy mające bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym, takie jak: układ hamulcowy, układ kierowniczy, układ zawieszenia, jezdny w tym ogumienie oraz układ wydechowy i oświetlenie.

„W pojazdach, które dotrą na akcję zostanie również przeprowadzona bezpłatna dezynfekcja układu wentylacyjnego oraz wnętrza pojazdu – ozonowanie” – podał.

„Sprawdzenia pojazdu będzie można dokonać w godz. 8-18 w dniu 18 czerwca 2020 r. na terenie na stacji kontroli pojazdów WX/195/P przy Zespole Szkół Samochodowych i Licealnych nr 1 w Warszawie, ul. Szczęśliwicka 56” – dodał nadkom. Sylwester Marczak.

PAP

drukuj