fot. https://twitter.com/policja_lodzka

Policyjny pościg za motocyklistą po narkotykach

Zielonogórscy policjanci zatrzymali kierującego motocyklem, który zignorował polecenia do zatrzymania się i próbował uciekać. Okazało się, że mężczyzna kierował będąc pod wpływem narkotyków – poinformował dzisiaj rzecznik lubuskiej policji, Marcin Maludy.

„29-letni kierujący odpowie za niezatrzymanie się do kontroli, naruszenie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz kierowanie pod wpływem amfetaminy i marihuany. Grozi mu do pięciu lat więzienia” – dodał rzecznik.

Zdarzenie miało niecodzienny przebieg i zostało utrwalone przez nasobną kamerę jednego z funkcjonariuszy. Film z pościgu można obejrzeć na stronie internetowej lubuskiej policji.

W sobotę (6 sierpnia 2022 roku), policjanci służby patrolowej zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy. Podczas legitymowania jego kierowcy tuż obok przewrócił się przejeżdżający drogą motocyklista.

Mundurowi natychmiast podbiegli do niego, żeby sprawdzić co się stało i czy nie potrzebuje pomocy. Ten jednak wsiadł na motocykl i zaczął uciekać. Rozpoczął się pościg. W pewnym momencie kierujący jednośladem zjechał w boczną uliczkę, a następnie na leśną ścieżkę i kontynuował ucieczkę.

Policjanci nie odpuścili i gdy nadarzyła się okazja wyprzedzili mężczyznę, żeby zablokować mu drogę. Motocyklista w pewnym momencie wjechał na piasek, gdzie przewrócił się. Próbował jeszcze uciekać pieszo, ale bezskutecznie.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl