fot. https://twitter.com/Lubuska_Policja

Starszy mężczyzna oszukany metodą „na policjanta” stracił ponad 630 tys. złotych

Policjanci po raz kolejny przestrzegają przed oszustami wyłudzającymi od starszych osób pieniądze metodą na tzw. policjanta. Kilka dni temu w wyniku takiego oszustwa starszy mężczyzna stracił ponad 630 tysięcy złotych – poinformował rzecznik Komendy Rejonowej Policji Warszawa III podkom. Karol Cebula. Dodał, że sprawców szuka policja.

„Policjanci z Ochoty po raz kolejny przestrzegają mieszkańców przed oszustami wyłudzającymi od starszych osób pieniądze metodą na tzw. +policjanta+. Przestępcy są często zatrzymywani właśnie dzięki pomocy osób, które mają świadomość tego, że mogą zostać oszukane” – podkreślił podkom. Karol Cebula.

Wskazał, że kilka dni temu na numer stacjonarny starszego mężczyzny zatelefonował oszust, który podawał się za funkcjonariusza.

„Mężczyzna tak poprowadził rozmowę, że przekonał seniora do przekazania oszczędności swojego życia. Pokrzywdzony w wyniku oszustwa stracił ponad 630 tysięcy złotych” – powiedział.

Zaznaczył, że aktualnie policjanci prowadzą czynności zmierzające do zatrzymania i ukarania sprawców tych przestępstw.

„Jednocześnie funkcjonariusze sprawdzają, czy na terenie dzielnicy nie doszło do innych prób oszustw tą metodą” – przekazał.

„Dlatego też prosimy o informowanie funkcjonariuszy o wszelkich próbach wyłudzenia pieniędzy w podobny sposób – nr tel. 112, 997, (47) 723-93-50, (47) 723-93-51” – zaapelował.

Przypomniał też, że policjant nigdy nie telefonuje z informacją o prowadzonej akcji oraz funkcjonariusze nigdy nie proszą o przekazanie komuś pieniędzy, przelaniu ich na konto lub pozostawienie w jakimś miejscu.

„Oddzwońmy do osoby, za którą podaje się telefonujący (syn, wnuczek) lub skontaktujmy się z innymi członkami rodziny, którzy mogą potwierdzić tożsamość potrzebującego” – dodał.

PAP

drukuj