fot. facebook.com

Warszawa: Policja usunęła część uczestników pikiety przed Ministerstwem Sprawiedliwości

Policja usunęła część uczestników pikiety odbywającej się przed Ministerstwem Sprawiedliwości. Zorganizowali ją Obywatele RP.

Przed bramą wjazdową do Ministerstwa Sprawiedliwości odbyła się dziś kolejna pikieta Obywateli RP. Jak przekazał Igor Isajew z Obywateli RP, protestujący żądają spełnienia pięciu postulatów wysuniętych 2 grudnia 2019 roku przez organizacje sędziów i prokuratorów. Chodzi o przywrócenie sędziego Pawła Juszczyszyna do orzekania, odpolitycznienie Krajowej Rady Sądownictwa, likwidację politycznego systemu represji wobec sędziów, sądów niezależnych od polityków, a także tego, by władza wykonawcza i ustawodawcza respektowała prawomocne orzeczenia sądów.

Policja usunęła część uczestników manifestacji.

„Osiem osób zostało przez nas wylegitymowanych. W stosunku do tych osób przyjmujemy zawiadomienie o naruszenie miru przez osobę uprawnioną z Ministerstwa Sprawiedliwości” – powiedział rzecznik śródmiejskiej policji nadkom. Robert Szumiata.

Naruszenie miru podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo więzienia do roku.

Protestujący kontynuują pikiety poza ogrodzeniem Ministerstwa Sprawiedliwości. W poniedziałek Obywatele RP w tej samej sprawie również manifestowali na dziedzińcu Ministerstwa Sprawiedliwości, blokując wjazd do resortu.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl