fot. twitter.com

Podlaskie: Przemyt papierosów w samochodowych skrytkach

Ponad 3 tys. paczek papierosów zdołał ukryć w skrytkach w podłodze, bagażniku i zbiorniku paliwa swojego samochodu 46-letni Białorusin, zatrzymany przez KAS na przejściu granicznym z Białorusią w Kuźnicy (Podlaskie). Służba celno-skarbowa wartość tej kontrabandy oszacowała na 45 tys. zł.

Mazda, którą wjeżdżał do Polski cudzoziemiec, została wytypowana do szczegółowej kontroli. Samochód był pusty, ale znaleziono w nim skrytki na przemyt papierosów; w sumie ukryto w nich 3 tys. paczek. Kolejnych 150 paczek kierowca miał przy sobie, co wyszło na jaw podczas rewizji osobistej – podała w czwartek Izba Administracji Skarbowej w Białymstoku.

Przeciwko Białorusinowi funkcjonariusze KAS wszczęli sprawę karną skarbową; papierosy oraz samochód przystosowany do przewozu kontrabandy zostały zarekwirowane.

Kilka dni temu niemal identycznej wielkości (i wartości) przemyt udało się ukryć w samochodowych skrytkach 51-letniemu Litwinowi, którego w powiecie sejneńskim zatrzymał do kontroli patrol Straży Granicznej. W tym przypadku w aucie marki opel przerobiona była podłoga, zderzak, a nawet dach pojazdu. Zewnętrzna część dachu samochodu w całości dała się podnieść, a w pustej przestrzeni znalazło się miejsce na ok. pół tysiąca paczek ułożonych w dwóch warstwach.

Litwin również usłyszał zarzuty z Kodeksu karnego skarbowego, zabezpieczono przemycane papierosy i jego samochód.

PAP

drukuj