fot. flickr.com

W sobotę rozpoczyna się przerwa świąteczna dla uczniów szkół

Od najbliższej soboty do 1 stycznia potrwa bożonarodzeniowa przerwa świąteczna w szkołach. Część uczniów wróci jednak do szkół dopiero po święcie Trzech Króli, czyli 7 stycznia.

Formalnie przerwa świąteczna w szkołach z okazji Bożego Narodzenia rozpoczyna się od poniedziałku 23 grudnia i potrwa do 31 grudnia włącznie. 1 stycznia jest dniem ustawowo wolnym od pracy, dlatego uczniowie powinni wrócić do szkoły 2 stycznia. W tych dniach dyrektor szkoły nie ma obowiązku zapewnienia opieki świetlicowej czy zorganizowania zajęć wychowawczo-opiekuńczych.

Po dwóch dniach nauki (2 i 3 stycznia) rozpoczyna się przedłużony weekend, bo 6 stycznia, w poniedziałek, wypada  uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli święto Trzech Króli. To dzień ustawowo wolny od pracy. Jednocześnie, zgodnie z rozporządzeniem ministra edukacji, dyrektorzy szkół mogą zdecydować o dodatkowych dniach wolnych w szkole. Dlatego w części szkół przerwa świąteczna potrwa do 7 stycznia.

Kilka dni później rozpoczynają się ferie zimowe. Odbędą się one w czterech terminach. Pierwsi uczniowie rozpoczną ferie 11 stycznia.

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl