fot. PAP/Darek Delmanowicz

Wyprawki szkolne dla uczniów z Ukrainy

Trwa akcja „Tornister pełen uśmiechów”. Caritas Archidiecezji Poznańskiej zbiera przybory szkolne dla dzieci i młodzieży z Kołomyi na Ukrainie.

Kredki, pisaki, długopisy, zeszyty szkolne czy plecaki – to wszystko można przynosić do siedziby Caritas na Rynku Wildeckim w Poznaniu. Wyprawki zbierają też parafie archidiecezji poznańskiej.  Przybory szkolne trafią do uczniów z Kołomyi na Ukrainie.

– Pomyśleliśmy, że dobrze byłoby w tym roku pomóc Ukrainie, dlatego że bardzo mocno dotknęła ich powódź. Pięć i pół tysiąca osób zostało poszkodowanych w wyniku tej klęski. Straciły swoje mieszkania, domy – mówi Karolina Dragan z Caritas Archidiecezji Poznańskiej.

Zalanych zostało niemal 15 tysięcy domów w 40 wioskach, a zniszczeniu uległo niemal 100 mostów. Wielu ludzi zostało ewakuowanych.

Akcję można wspomóc również przez internet. Na stronie Caritas Archidiecezji Poznańskiej uruchomiona została zbiórka. Podany jest tam również numer konta, na który można wpłacać pieniądze na ten cel [zobacz].

– Oprócz tego, że chcemy wesprzeć rodziców w wyposażeniu dzieci w artykuły szkolne i biurowe, chcemy również wspomóc całe rodziny poprzez zaopatrzenie ich w takie artykuły jak: pościele, kołdry, poszewki, śpiwory – podkreśla Beata Paszkiewicz z Caritas Archidiecezji Poznańskiej.

Finał zbiórki zaplanowano na 19 sierpnia.

 

TV Trwam News

drukuj