fot. twitter.com/PolskaPolicja

Wielkopolskie: Kontrola drogowa zakończona ujawnieniem plantacji marihuany

Policjanci zabezpieczyli 22 krzewy konopi indyjskich, amfetaminę oraz nielegalną amunicję. Sprawa wyszła na jaw dzięki rutynowej kontroli drogowej – poinformowała rzecznik prasowy kaliskiej policji asp. Anna Jaworska-Wojnicz.

Policjanci z Opatówka k. Kalisza zatrzymali do rutynowej kontroli drogowej kierowcę BMW. Według policjantów 32-letni mężczyzna był pod wpływem narkotyków, dlatego użyli narkotestu, który potwierdził ich przypuszczenia.

„Podczas przeszukania samochodu zabezpieczono 30 gramów marihuany. Kierowca i pasażer zostali zatrzymani, ponieważ w trakcie wyjaśnień okazało się, że część suszu była własnością 25-letniego pasażera” – wyjaśniła asp. Anna Jaworska-Wojnicz.

Następnie policjanci przeszukali domy mężczyzn. Okazało się, że 25-latek wspólnie z partnerką, uprawiali w tunelu foliowym konopie indyjskie. Tam zabezpieczono 15 krzewów w rożnych fazach wzrostu.

„Okazało się, że mężczyzna w miejscu zamieszkania posiadał również amfetaminę w ilości ponad 130 gramów oraz blisko 30 gramów marihuany. Dodatkowo policjanci znaleźli amunicję, na którą mężczyzna nie miał pozwolenia” – powiedziała rzecznik prasowy kaliskiej policji.

Kiedy funkcjonariusze byli jeszcze na miejscu, na teren posesji przyjechał znajomy 25-latka. Policjanci także w tym przypadku nabrali podejrzeń, że mężczyzna może być pod wpływem środków odurzających. Potwierdził to wynik testu.

„Zapadła decyzja, by przeszukać jego samochód i dom. W samochodzie znaleźli marihuanę a w mieszkaniu 7 krzewów konopi” – dodała rzecznik.

Zarzuty wytworzenia znacznej ilości środków odurzających postawiono łącznie czterem osobom. Grozi za to grzywa oraz kara więzienia od 3 lat.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl