SP chce likwidacji 80% fotoradarów

Solidarna Polska złoży dziś projekt ustawy zakładający likwidację 80% fotoradarów. Posłowie SP chcą ograniczenia  fotoradarów, które nie mają na celu poprawy bezpieczeństwa obywateli, ale nałożenie na nich nowego podatku pośredniego – haraczu – mówi poseł Patryk Jaki.

– Mówimy o 80 procentach fotoradarów, które stoją za krzakiem, przy zjazdach z górki, gdzie kierowcy nie stwarzają żadnego zagrożenia. Są tam tylko po to, aby ich złupić. Chcemy zostawić fotoradary tylko w miejscach, gdzie poprawiają bezpieczeństwo, tzn. przy szkołach, przy szpitalach. Jednocześnie w projekcie ustawy, który złoży Solidarna Polska do Laski Marszałkowskiej, znajdzie się zapis, że wszystkie środki pozyskiwane z fotoradarów, zostaną przeznaczone na pomoc ofiarom wypadków drogowych. Uważamy, że nie ma żadnego powodu aby środki, które są już z fotoradarów były przeznaczane na łatanie dziury budżetowej Rostowskiego. Powinny być przeznaczone na pomoc tym osobom, które tego potrzebują – powiedział poseł Patryk Jaki.

Do większości wypadków ze skutkiem śmiertelnym  dochodzi na drogach gminnych i powiatowych nie zaś na autostradach. Tymczasem polityka rządu PO wprowadza coraz to nowe opłaty za przejazd, co z kolei przenosi ruch z autostrad na drogi mniejsze gdzie stawiane są radary. W całej tej polityce brakuje logiki – dodaje poseł Patryk Jaki.

– Jednocześnie będziemy zwracali uwagę na to, że głównym czynnikiem poprawiającym bezpieczeństwo na drogach jest dobra infrastruktura. Skoro mamy naprawdę niewiele autostrad, to nie widzimy żadnego powodu, aby dostęp do autostrad był reglamentowany, płatny. Powoduje to, że nawet 30% ruchu jest kierowane na drogi gminne i powiatowe, a w związku z tym na drogi bardziej niebezpieczne. W związku z tym nie znajdujemy tutaj żadnej logiki w postępowaniu Platformy Obywatelskiej. Uważamy, że jeżeli naprawdę chcieliby zwiększyć bezpieczeństwo, to powinni to na co wszyscy Polacy złożyli się w swoich podatkach, czyli autostrady, udostępnić jak najszerzej – powiedział poseł Patryk Jaki.   

 

Wypowiedź posła Patrtyka Jakiego


Pobierz Pobierz

RIRM 

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl