fot. twitter.com

Piraci drogowi surowiej karani?

W tym roku policja zabrała już o 63 proc. więcej praw jazdy za brawurę na drodze – pisze dziś „Rzeczpospolita”.

Jak podaje gazeta, zabieranie praw jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym przestaje działać odstraszająco.

„Do końca września zatrzymaliśmy ponad 14 tys. praw jazdy więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku. To wzrost niepokojący, sięga aż 63,6 proc.” – powiedział dziennikowi Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

Z danych KGP wynika, że do końca września w całym kraju policjanci zabrali z tego powodu prawie 37 tys. praw jazdy – w tym samym okresie ubiegłego roku 22,5 tys.

„To oznacza, że przez dziewięć miesięcy z powodu przekroczenia prędkości dokument straciło więcej kierowców niż w całym 2017 i w całym minionym roku (w każdym zabrano ich ok. 31 tys.)” – pisze „Rz”.

Według Radosława Kobrysia „około półtora tysiąca przypadków dotyczy kierowców-recydywistów”.

Jak podaje „Rz”, eksperci uważają, że trzeba będzie rozważyć surowsze kary, w tym finansowe, by skuteczniej przemówić kierowcom do wyobraźni.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl