Katowice: Policja chciała ukarać uczestników protestu antyaborcyjnego

Policjanci w Katowicach chcieli nałożyć wysokie mandaty na uczestników protestu antyaborcyjnego – o sprawie poinformowała Kaja Godek z Fundacji  Życie i Rodzina. Środowiska pro-life cyklicznie organizują w tym mieście pikiety w obronie nienarodzonych dzieci. Manifestacje mają pokojowy przebieg.

Tym razem funkcjonariusze chcieli ukarać wszystkich uczestników pikiety mandatami w wysokości aż 500 zł. Działacze pro-life odmówili jednak ich  przyjęcia.

Kaja Godek, działaczka pro-life, na antenie TV Trwam tłumaczyła, że policja chciała ukarać uczestników manifestacji za to, że pokazywali zdjęcia dzieci po aborcji.

Jest taka informacja, że sprawa zostanie skierowana do sądu grodzkiego, z wnioskiem o ukaranie tych uczestników. Wszyscy zostali spisani przez policję. Mam nadzieję, że do tego nie dojdzie. Czekamy i patrzymy jak ta sytuacja się rozwinie. Jeżeli rzeczywiście by się tak stało, że przychodzi policja i zupełnie uznaniowo nakłada duży mandat (bo jest to wysoka kwota nawet jak na mandat) na wszystkich uczestników, którzy stoją pod banerem z wizerunkiem zabitego dziecka, to znaczy, że żyjemy w państwie, które już zaczęło tę aborcyjną cenzurę wprowadzać – zaznaczyła Kaja Godek.

Warto zauważyć, że niektórym środowiskom nie podobają się także wystawy fotografii ukazujące zabite dzieci w wyniku tzw. aborcji. W całej Polsce wielokrotnie dochodziło do niszczenia i dewastacji plakatów.

[VIDEO] Polski punkt widzenia z udziałem Kai Godek: 

ppw

 

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl