fot. PAP/Wojtek Jargiło

Lublin: Ministrowie obrony Polski, Litwy i Ukrainy uczestniczyli w święcie Litewsko-Polsko-Ukraińskiej Brygady  

Szefowie resortów obrony Polski, Litwy i Ukrainy wzięli udział w Lublinie w uroczystościach z okazji święta Litewsko-Polsko-Ukraińskiej Brygady im. Wielkiego Hetmana Konstantego Ostrogskiego.

Ministrowie wzięli udział w otwarciu okolicznościowej wystawy plenerowej oraz w odprawie z kadrą jednostki. Uroczystość zakończyła defilada pododdziałów.

Szef Ministerstwa Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak podziękował żołnierzom za współpracę w ramach brygady.

– Żołnierze Wojska Polskiego, ukraińskiego i litewskiego na co dzień ćwiczą, podnoszą swoje umiejętności, współpracują ze sobą. Kiedy dowódca brygady prezentował brief ministrom obrony narodowej, powiedział takie hasło, które najlepiej oddaje istotę tej współpracy: „Trzy narody, jedna wizja”. Rzeczywiście w tym określeniu skupia się zadanie, jakie stoi przed brygadą, ale także zadanie, jakie stoi przed ministrami obrony narodowej. Ta współpraca jest dobra dla bezpieczeństwa naszych państw. Przynosi ona realne, konkretne korzyści – powiedział minister Mariusz Błaszczak.

Litewsko–Polsko–Ukraińska Brygada im. Wielkiego Hetmana Konstantego Ostrogskiego jest międzynarodową jednostką wojskową. Porozumienie o jej utworzeniu podpisano 2014 roku w Warszawie. Brygada osiągnęła pełną zdolność operacyjną w 2017 roku. Siedziba dowództwa i sztabu Brygady znajduje się w Lublinie. Jej pododdziały pozostają w gotowości w swoich krajach.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl