fot. pixabay.com

Nowa muzyczna modlitwa o pokój w czasie wojny na Ukrainie

Kompozytor Piotr Pałka napisał utwór – modlitwę o pokój w czasie wojny na Ukrainie. Utwór wykona chór Voce Angeli w Bazylice św. Franciszka w Krakowie. Modlitwa zostanie zarejestrowana najpóźniej do 10 marca.

Kompozytor, który zaprzyjaźniony jest z krakowskimi franciszkanami, ukończył Akademię Muzyczną w Krakowie. Od 1993 komponuje i opracowuje utwory chóralne. Pracował dotąd jako dyrygent wielu zespołów.

Piotr Pałka współpracował z Zubinem Mehta, Helmuthem Rilling, Henrykiem Mikołajem Góreckim, Krzysztofem Pendereckim, Wojciechem Kilarem, Antonim Witem, Łukaszem Borowiczem i Stanisławem Krawczyńskim.

W marcu 1998 roku zdobył tytuł laureata VII Ogólnopolskiego Konkursu Dyrygentów Chóralnych w Poznaniu, zdobywając II miejsce oraz dwie nagrody specjalne: za najlepsze kształtowanie wokalne śpiewu zespołowego i za najlepszą metodę pracy z chórem.

Piotr Pałka interesuje się muzyką wokalną, co przyczyniło się do założenia w 1999 roku chóru mieszanego Voce Angeli (Głosem Anioła). Chór działa przy Bazylice oo. franciszkanów w Krakowie. Piotr Pałka jest obecnie dyrygentem tego zespołu. W jego skład wchodzą studenci i absolwenci krakowskich uczelni. Voce Angeli wykonuje muzykę religijną i świecką, głównie á capella. W swoim repertuarze posiada oryginalne kompozycje i opracowania Piotra Pałki.

22 października 2006 r. w Watykanie, w Filharmonii Rzymskiej, odbyła się wielka Gala Koncertowa „W hołdzie Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II z okazji 25-lecia Fundacji Jana Pawła II”. Piotr Pałka poprowadził ten koncert jako dyrygent, aranżer i producent muzyczny. Wystąpiły gwiazdy muzyki chrześcijańskiej z całego świata, m. in.: Natalia Kukulska, Miecz Szcześniak, Mark Mallett, Padle Stan Fortuna, Padre Cleidimar, Brian Allan, Alicja Bachleda- Córuś, Aleksander Teliga z Paullettą de Vaughn, chór Voce Angeli i Siewcy Lednicy.

franciszkanie.pl

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl