fot. twitter.com/PolskaPolicja

Wrocław: policjanci uczczą dziś pamięć poległych na służbie funkcjonariuszy

O godzinie 17.00 w całej Polsce zabrzmią syreny policyjnych radiowozów. W ten sposób funkcjonariusze uczczą pamięć zmarłych kolegów z Wrocławia, którzy zginęli, wykonując służbowe obowiązki.

Maksymilian F. poszukiwany był listem gończym. Za oszustwa miał do odbycia karę półrocznego więzienia. W piątek wieczorem we Wrocławiu zatrzymali go bardzo doświadczeni funkcjonariusze: asp. sztab. Daniel Łuczyński oraz asp.  sztab. Ireneusz Michalak.

W drodze do aresztu doszło jednak do tragedii. Zatrzymany mężczyzna strzelił do policjantów z pistoletu i uciekł z radiowozu. Obaj funkcjonariusze, z ranami głowy, w ciężkim stanie trafili do szpitala. Mimo wysiłków lekarzy nie udało się ich uratować. Zmarli w poniedziałek po południu.

„Śmierć dwóch funkcjonariuszy polskiej Policji to tragedia, która nie powinna się zdarzyć. Dziś wszyscy jesteśmy z rodzinami policjantów, którzy zginęli podczas służby i razem mówimy: Stop przemocy! Stop bandytom!” – napisał premier Mateusz Morawiecki w mediach społecznościowych.

Dziś zmarłych kolegów uczczą policjanci w całej Polsce.

„Policjanci, pracownicy Policji. W pędzącym pełnym niebezpieczeństw świecie zatrzymajmy się. 5 grudnia (o godz. 17.00) niech w całym kraju zabrzmią syreny naszych radiowozów. Oddajmy część Naszym Kolegom, którzy zginęli podczas wykonywania obowiązków” – napisał gen. insp. Jarosława Szymczyka, Komendant Główny Policji.

https://twitter.com/PolskaPolicja/status/1731935810289615152

Zbiegły Maksymilian F. jest w rękach policji. Odpowie za zabójstwo.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl