fot. Obraz autorstwa vecstock na Freepik

Rosja: temperatury w Jakucji spadły do minus 58 stopni Celsjusza

W miejscowości Ojmiakon na Syberii, w republice Jakucji, temperatura spadła do minus 58 stopni Celsjusza – podała we wtorek agencja Reutera. Odczuwalna temperatura ma być według prognoz jeszcze niższa – minus 63 stopnie – z powodu wilgoci i wiatru.

Ojmiakon i pobliska miejscowość Tomtor słyną jako najzimniejsze stale zamieszkane miejsca na świecie.

Reuters odnotowuje w reportażu z Jakucji, największego regionu wchodzącego w skład Rosji, że na miejscowym bazarze głęboko zmrożone ryby sprzedawane są z pudełek, bez potrzeby używania chłodziarek. Jeden z przechodniów, który specjalnie przyjechał do Jakucji, by doświadczyć mrozów powiedział, że jego telefon komórkowy rozładował się w ciągu kilku minut.

Do przetrwania takich mrozów trzeba mieć dobre ubranie, a przede wszystkim poruszać się, aby krew krążyła w żyłach – powiedział Reuterowi mieszkaniec Jakucka o imieniu Piotr.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl