PiS złożył wniosek o komisję ws. zaplanowania ilości mandatów

Klub PiS złożył wniosek o zwołanie posiedzenia Sejmowej Komisji Infrastruktury, dotyczący planu realizacyjnego Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego na lata 2015-16.

Za niedopuszczalne posłowie uważają zapisy dotyczące liczby mandatów, które ma wypisać policja.

Szef komisji Stanisław Żmijan z PO podkreślił, że zgodnie z regulaminem Sejmu zwoła takie posiedzenie.

Jak donosiły w tym tygodniu media – w planie realizacyjnym Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego na lata 2015-2016 zapisano, ilu kierowców i pieszych policjanci mają przyłapać w tym roku.

Zgodnie z tymi założeniami funkcjonariusze mieliby ukarać 1,7 mln kierujących przekraczających prędkość oraz co najmniej 420 tys. pieszych.

Poseł PiS-u Andrzej Adamczyk,  wiceszef Sejmowej Komisji Infrastruktury mówi, że to działanie jest absurdalne.

– Należy zadać pytanie, dlaczego 1 mln 700 ujawnionych wykroczeń, a nie 2 mln 289? Dlaczego 420 tys. ujawnionych wykroczeń pieszych, a nie 825 tys. 682 wykroczenia? To są absurdy. To jest myślenie oderwane od rzeczywistości. Dzisiaj można powiedzieć wprost – to jest chore myślenie. To tylko chora wyobraźnia mogła wygenerować tego typu założenia, które są realizowane przez polską policję – podkreśla poseł Andrzej Adamczyk.

Pełnomocnik rządu ds. regulacji i harmonizacji obszaru bezpieczeństwa transportu i ruchu drogowego Paweł Olszewski zapowiedział, że plan zostanie zmodyfikowany.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl