Pozew W. Olewnika oddalony przez sąd

Sąd w Radomiu oddalił pozew w sprawie odszkodowania od mazowieckiej policji, którego domagał się ojciec zamordowanego Krzysztofa Olewnika.

Powodem decyzji sądu ma być przedawnienie. Pozew związany był ze sprawą okupu. Chodzi o sumę 1,3 mln zł, wyliczonej z kwoty okupu i jaki w 2003 r. przekazano porywaczom Krzysztofa Olewnika.

Według Włodzimierza Olewnika – moment przekazania tego okupu przez rodzinę uprowadzonego nie został odpowiednio zabezpieczony przez policję. Olewnik dodał, że wyrok jest absurdalny i zapowiada odwołanie.

– To absurdalny wyrok, dlatego że przedawnienie to powinno obowiązywać 10 lat, a nie 3 – tak jak to sąd założył. Będziemy się odwoływać. Domagamy się zadośćuczynienia za złe działanie policji podczas wręczania okupu. Było to nienależycie zabezpieczone i jest to tylko i wyłącznie wina policji, która źle przeprowadziła tą akcję. Mogłoby w ogóle takiej akcji nie być – stwierdził Włodzimierz Olewnik.

W 2013 r. pozew w tej sprawie trafił do Sądu Okręgowego w Radomiu.

Proces zawieszono, ponieważ przed innym sądem dwóch policjantów odpowiadało za niedopełnienie swoich obowiązków podczas badań porwania Krzysztofa Olewnika. Rok później funkcjonariusze zostali uniewinnieni.

RIRM

drukuj