fot. PAP/Radek Pietruszka

Będzie zawiadomienie do prokuratury ws. prezydent Warszawy

Radni Prawa i Sprawiedliwości przygotowują zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez prezydent Warszawy Hannę Gronkiewicz-Waltz. Chcą także zwołania nadzwyczajnej sesji rady miasta.

Komisja weryfikacyjna do spraw reprywatyzacji stwierdziła rażące naruszenie interesu społecznego przez prezydent stolicy w sprawie dotyczącej przyznania Maciejowi M. prawa użytkowania wieczystego nieruchomości przy ul. Twardej.

Chodzi o budynek Gimnazjum Dwujęzycznego nr 42 im. Bohaterek Powstania Warszawskiego, którego siedzibę przeniesiono na Mokotów.

Poseł PiS Jan Mosiński odniósł się do wpisu Hanny Gronkiewicz-Waltz na Twitterze, w którym napisała, że komisja weryfikacyjna jedynie „spija śmietankę”, która jest efektem pracy ratusza.

Przeniesienie Gimnazjum Dwujęzycznego nr 42 na Mokotów to był koszt kilku milionów złotych. Przeglądając akta sprawy, natrafiliśmy na dokument wykonany przez dyrektora tego gimnazjum – kosztorys remontów niezbędnych, które pozwalały utrzymać dobry standard szkoły. Sięgał on rzędu 290 tys. zł. Widzimy więc, jak bawiono się środkami publicznymi. To była jedna wielka niegospodarność władz miasta stołecznego Warszawy. Przeniesienie gimnazjum nastąpiło na rok przed podjęciem decyzji przez radę miasta. Innymi słowy, wyczyszczono ten teren dla jednego z tymczasowo aresztowanych handlarzy nieruchomości – mówił poseł Jan Mosiński.

Poseł dodał, że na drugi dzień po decyzji komisji w sprawie Twardej nie ma żadnego odzewu ze strony Platformy Obywatelskiej, która kryje nieudolność prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz. Zwrócił także uwagę na art. 231 Kodeksu karnego, który zawiera całą gamę kar za niegospodarność i źle zarządzany majątek.

RIRM

drukuj