Kraków – radni PiS-u chcą powtórzenia konkursu na dyrektora ZIKiT

Krakowscy radni Prawa i Sprawiedliwości chcą kontroli konkursu na dyrektora Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu. Wniosek w tej sprawie złożyli do wojewody małopolskiego.   

Prezydent miasta na to stanowisko po raz drugi mianował Jana Tajstera. W sądach jest obecnie przeciw niemu 13 aktów oskarżenia. Dotyczą one m.in. mobbingu oraz korupcji.

Radni chcą, by wojewoda w drodze nadzoru stwierdził nieważność wyboru Tajstera na dyrektora ZIKiT. We wniosku powołuje się na niespójność konkursowych wymagań formalnych dotyczących m.in. wykształcenia ze statutem tej jednostki.

Włodzimierz Pietrus, szef klubu PiS w Radzie Miasta Krakowa, mówi, że konkurs powinien zostać przeprowadzony jeszcze raz.

– Powołujemy się tutaj na formalne sprawy. W warunkach, które musi spełnić kandydat, w sposób nieuprawniony są wypisane kryteria, że ma być to wykształcenie wyższe techniczne z tytułem magistra inżyniera lub inżyniera. Natomiast statut Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu mówi między innymi o tym, że ma być to wyższe wykształcenie odpowiedniej specjalności, umożliwiającej wykonywanie zadań na tym stanowisku. Mamy tutaj sprzeczność, ponieważ z tego, co się orientujemy, obecny pan dyrektor ma wyższe wykształcenie leśnika – zwraca uwagę radny.

W ubiegłym tygodniu Prokuratura Okręgowa w Krakowie poinformowała, że chce, by sądy, które prowadzą postępowania przeciwko Tajsterowi zastosowały wobec niego środek zapobiegawczy w postaci zawieszenia w czynnościach służbowych.

RIRM

drukuj