fot. PAP/EPA

Ojciec Święty Franciszek zachęcał dziś w Watykanie polskich pielgrzymów do dzielenia się z potrzebującymi i uczenia się solidarności

Podczas audiencji generalnej Papież docenił akcję Caritas Polska „Tornister pełen uśmiechu”. Dzięki niej dzieci z ubogich rodzin otrzymują corocznie przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego wyprawki szkolne. Ponadto Ojciec Święty zachęcał polskich pielgrzymów do dzielenia się z potrzebującymi.

Ojciec Święty w trakcie dzisiejszego spotkania z wiernymi w Watykanie pozdrowił polskich uczniów, którzy otrzymali wsparcie w ramach inicjatywy „Tornister pełen uśmiechu”.

– Serdecznie pozdrawiam polskich pielgrzymów, szczególnie dzieci i młodzież, którzy przygotowują się do rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Wielu z nich będzie mogło się uczyć dzięki otrzymanym od Caritas Polska „Tornistrom pełnym uśmiechu”, które trafią też do uchodźców wojennych z Ukrainy. Dzielcie się z potrzebującymi i uczcie się solidarności. Z serca Wam błogosławię – mówił Ojciec Święty Franciszek.  

W Watykanie Papież zakończył dziś cykl katechez o starości. W ostatniej mówił o zmartwychwstaniu Jezusa, które otwiera drogę do narodzin dla Nieba.

Papież Franciszek wskazywał, że jesteśmy powołani do udziału w radości i pełni życia z Chrystusem Zmartwychwstałym. Całe nasze życie – jak nauczał – jawi się jak ziarno, które trzeba będzie zakopać, aby mogło wydać plony.

Podczas audiencji Papież wezwał też do modlitwy o pokój.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl