fot. pixabay.com

Nasilają się prześladowania chrześcijan w Nigerii

W Nigerii nasilają się prześladowania chrześcijan. W kraju doszło do porwania czterech sióstr zakonnych. Zostały one porwane przez uzbrojonych napastników.

W ubiegłą niedzielę cztery siostry zakonne były w drodze na Mszę świętą. Na miejsce jednak nie dotarły. Zostały porwane przez uzbrojonych napastników. Informację tę w oświadczeniu potwierdziło ich  zgromadzenie – Zgromadzenie Sióstr Jezusa Zbawiciela. Sprawą zajęła się policja. Funkcjonariusze deklarują, że są na tropie porywaczy. Nie wiadomo, gdzie są przetrzymywane zakonnice. Napastnicy nie wysunęli też jak dotąd żadnych roszczeń finansowych. O modlitwę w intencji uprowadzonych sióstr zaapelowało Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

„Skali prześladowań nigdy w pełni nie wyrażą liczby. Zrobią to twarze tych, którzy do końca ukochali naszego Pana” – można przeczytać w informacji opublikowanej przez PKWP.

W ostatnich miesiącach w Nigerii mocno nasilił się proceder porwań dla okupu. Celem bandytów padają niejednokrotnie księża i przywódcy religijni różnych wyznań. W zeszłym tygodniu porwany został katolicki ksiądz i seminarzysta. Napastnicy przetrzymywali ich dwa dni, po czym wypuścili na wolność.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl