fot. https://pixabay.com/

Watykan: za prośbę lekarzy Papież odwołał swoją podróż do Dubaju na konferencję klimatyczną

Na prośbę lekarzy papież Franciszek odwołał swoją podróż do Dubaju na konferencję klimatyczną ONZ w dniach 1-3 grudnia – poinformowało biuro prasowe Watykanu we wtorek. Powodem jest stwierdzony w tych dniach stan zapalny dróg oddechowych – wyjaśniono.

Dyrektor biura prasowego Stolicy Apostolskiej, Matteo Bruni, w komunikacie przekazanym wieczorem dziennikarzom napisał: „Mimo poprawy ogólnego obrazu klinicznego Ojca Świętego w związku ze stanem grypowym i zapaleniem dróg oddechowych, lekarze poprosili Papieża, by nie wyruszał w podróż do Dubaju, planowaną na najbliższe dni” z okazji konferencji klimatycznej.

„Papież Franciszek przyjął z wielkim żalem prośbę lekarzy, a zatem podróż jest odwołana” – ogłosił rzecznik Watykanu.

Podkreślił zarazem, że w związku z wolą Papieża i Stolicy Apostolskiej, by uczestniczyć w dyskusjach w najbliższych dniach, możliwie najszybciej ustalona zostanie inna forma, w jakiej można będzie ją zrealizować.

Jeszcze w południe we wtorek odbył się briefing w Watykanie, w trakcie którego dyrektor biura prasowego przedstawił szczegóły planowanej papieskiej podróży do Dubaju. Zapowiedział, że Franciszek przeprowadzi około 30 rozmów bilateralnych z szefami państw i rządów oraz przedstawicieli stowarzyszeń.

Środowa audiencja generalna Papieża nie została odwołana.

PAP

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl