fot. PAP/EPA

Papież Franciszek kończy dziś swoją wizytę w Bułgarii

Dziś drugi i ostatni dzień wizyty Ojca Św. Franciszka w Bułgarii. Rano papież udał się ze stolicy kraju Sofii do miejscowości Rakowski. Tam przed południem sprawował Mszę Św. w kościele Najświętszego Serca Jezusowego. W trakcie Eucharystii grono dzieci przystąpiło do Pierwszej Komunii. 

W homilii Papież zwracając się do nich wskazał, że pomagają w tym, by dokonał się cud przypomnienia dorosłym ich pierwszego spotkania z Jezusem w Eucharystii.

– Dzisiaj pozwalacie nam byśmy ponownie świętowali i celebrowali Jezusa obecnego w Chlebie Życia. Istnieją, bowiem cuda, które mogą się zdarzyć tylko wtedy, gdy mamy serce takie jak wasze: zdolne do dzielenia się, marzenia, dziękowania, żywienia ufności i szanowania innych. Przyjęcie Pierwszej Komunii Świętej oznacza pragnienie, aby każdego dnia być bardziej zjednoczonym z Jezusem, wzrastania w przyjaźni z Nim i chęci, aby także inni mogli cieszyć się radością, którą chce On nam dać – powiedział papież Franciszek.

Po południu Ojciec Św. spotka się ze wspólnotą katolicką w kościele św. Michała Archanioła. Następnie Papież powróci do Sofii, gdzie będzie przewodniczył modlitwie o pokój.

Jutro Ojciec Św. Franciszek uda się z Bułgarii w podróż apostolską do Macedonii Północnej.

RIRM

drukuj