fot. PAP/EPA

Ojciec Święty wezwał do modlitwy za szafarzy Kościoła

Do modlitwy za wszystkich szafarzy kościoła zachęcał dziś Ojciec św. Franciszek. Swoją katechezę podczas spotkania z wiernymi Papież poświęcił sakramentowi święceń, który obejmuje stopnie episkopatu, prezbiteratu i diakonatu.

– Drodzy przyjaciele, dziś pragniemy modlić się do Pana za wszystkich szafarzy jego Kościoła – za biskupów, prezbiterów i diakonów, pamiętając szczególnie o tych, którzy są w trudnej sytuacji i o tych, którzy muszą odzyskać wartość i świeżość swojego powołania. Chcemy też prosić Chrystusa, aby nigdy nie zabrakło w naszych wspólnotach prawdziwych pasterzy według jego serca. Dziękuję za waszą modlitwę. Niech Bóg wam błogosławi! – zwracał się Ojciec Święty do polskich pielgrzymów.

Papież mówił, że szafarze, którzy są wybierani i konsekrowani do tej usługi kontynuują w czasie obecność i działanie jedynego prawdziwego Mistrza i Pasterza, którym jest Chrystus.

Ci, którzy są wyświęceni są umieszczani na czele wspólnoty na wzór Syna Człowieczego, który nie przyszedł, aby Mu służono, lecz aby służyć i dać swoje życie na okup za wielu – podkreślał Papież. „Na mocy święceń szafarz poświęca całego siebie swojej wspólnocie i kocha ją z całego serca: jest ona jego rodziną” – mówił Papież.

Ojciec Święty mówił, że posługa szafarza musi być podtrzymywana modlitwą, słuchaniem Słowa Bożego, codziennym sprawowaniem Eucharystii oraz starannym i stałym przystępowaniem do Sakramentu Pokuty.

RIRM

 

drukuj