Skradziono relikwie bł. ks. Popiełuszki

Wieluńscy policjanci poszukują sprawcy kradzieży pozłacanego relikwiarza z relikwiami bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Relikwiarz skradziono we wtorek z tamtejszego kościoła Bożego Ciała.

Jak poinformował rzecznik wieluńskiej policji Waldemar Kozera, ustalono, że do kradzieży relikwiarza z kościoła przy ul. Augustiańskiej doszło we wtorek między godz. 10.00 a 14.00. – Nieznany sprawca wszedł do kościoła, gdzie po zerwaniu kłódki zabezpieczającej gablotę skradł z niej pozłacany relikwiarz z relikwiami bł. ks. Jerzego Popiełuszki – powiedział Kozera.

„Wyrażamy nasz ból z powodu tego świętokradczego czynu. Modlimy się za osobę, która dopuściła się tego świętokradztwa, prosząc Boga o opamiętanie, nawrócenie i zwrot relikwii bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Relikwie te stanowią dla nas wielką wartość duchową. Wielu wiernych przybywało do naszego sanktuarium, by modlić się o potrzebne łaski przez wstawiennictwo tego, który przypominał – »zło dobrem zwyciężaj«″ – czytamy w komunikacie umieszczonym na stronie internetowej wieluńskiej parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny oraz sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia.

Duszpasterze wieluńskiej parafii zaapelowali także o wszelkie informacje dotyczące młodego mężczyzny w czarnej kurtce, który przebywał w kościele przy ołtarzu z relikwiami.

Wieluńscy policjanci zwracają się z prośbą do osób mogących przyczynić się do ustalenia sprawcy tej kradzieży i odzyskania relikwiarza o kontakt pod nr. tel. (43) 843 72 77 lub nr. alarmowym 997.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl