Sutanna ks. Popiełuszki do publicznej adoracji

W Parafii św. Stanisława Kostki na Żoliborzu w Warszawie wystawiona jest do publicznej adoracji sutanna bł. księdza Jerzego Popiełuszki.

Wierni odwiedzający świątynię mogą zobaczyć sutannę, którą w dniu męczeństwa miał na sobie bł. ksiądz Jerzy.

Wydarzenie to poprzedza uroczystość liturgiczną ku czci Błogosławionego, które przypadają w najbliższy piątek. Wystawione relikwie są okazją do modlitwy za świętość kapłanów.

W dniu dzisiejszym w żoliborskim sanktuarium bł. ks. Jerzego można zobaczyć sutannę męczeńską bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Raz w roku, z racji rocznicy obłóczyn ks. Jerzego ta sutanna jest ukazana na widok publiczny. Nosi na sobie ślady walki i zmagań związanych z ostatnimi chwilami życia na ziemi ks. Jerzego. Obecność sutanny w żoliborskim sanktuarium ks. Jerzego jest okazją do modlitwy o świętość kapłanów, o szacunek dla szaty duchownej, o nowe powołania do Służby Bożej. Bardzo serdecznie na Żoliborz zapraszamy. – powiedział ks. Tadeusz Bożełko, proboszcz parafii  św. Stanisława Kostki w Warszawie.

W piątek, właśnie w parafii św. Stanisława Kostki na Żoliborzu, odbędą się główne uroczystości ku czci bł. Jerzego Popiełuszki. Plan spotkania przedstawia ks. Tadeusz Bożełko.

Już po raz kolejny będziemy obchodzili uroczystości liturgiczne wspomnienia bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Szczególny wymiar mają one na Żoliborzu w Warszawie, w miejscu, które jest sercem kultu bł. ks. Jerzego. Bardzo serdecznie zapraszamy mieszkańców Warszawy i okolic, ale także gości całego kraju na mszę świętą koncelebrowaną, której będzie przewodniczył JE ks. bp Piotr Greger – biskup pomocniczy diecezji bielsko-żywieckiej. Msza święta będzie miała miejsce o godz. 18, ale już o godz. 16 będą się gromadzili wierni na różańcu odmawianym w intencjach Ojczyzny. Później, o 17, zapraszamy na program słowno-muzyczny w wykonaniu artystów scen warszawskich. – powiedział proboszcz parafii św. Stanisława Kostki na warszawskim Żoliborzu, ks. Tadeusz Bożełko.

 

Wypowiedź ks. Tadeusza Bożełko:


Pobierz Pobierz

drukuj