32. rocznica męczeństwa bł. ks. Jerzego Popiełuszki

W Górsku odbywają się dwudniowe obchody 32. rocznicy męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Podczas uroczystości w Centrum Edukacji Młodzieży została otworzona również sala dydaktyczna im. Marianny Popiełuszko.

19 października 1984 roku całą Polskę obiegła wiadomość o porwaniu charyzmatycznego kapłana. 11 dni później kraj pogrążył się w żałobie. Zwłoki ks. Jerzego Popiełuszki zostały wyłowione z zalewu na Wiśle koło Włocławka. Na pogrzeb męczennika przybyły tłumy ludzi.

W Górsku odbyły się uroczystości upamiętniające śmierć wielkiego kapłana. Podczas homilii Przełożony Generalny Zgromadzenia Księży Michalitów ks. Dariusilk dziękował za dar księdza Popiełuszki.

– Stajemy z sercami przepełnionymi wdzięcznością za dar błogosławionego kapłana ks. Jerzego Popiełuszki. Dziękujemy za jego świadectwo życia. Za jego słowo i jego posługę. Dziękujemy za jego wytrwałość w męczeństwie i śmierci – mówi ks. Dariusz Wilk CSMA.

W 2014 roku w Górsku powstało Centrum Edukacji Młodzieży im. ks. Jerzego Popiełuszki. Dotychczas multimedialne muzeum odwiedzili goście z ponad 40 państw. Wczoraj dla zwiedzających została otworzona również sala dydaktyczna imienia Marianny Popiełuszko.

Uroczystości zakończyła procesja z relikwiami błogosławionego oraz modlitwa przy krzyżu w intencji Ojczyzny, o kanonizację ks. Jerzego, a także o wyniesienie na ołtarze Marianny Popiełuszko.

Dziś w kościele w Górsku odbędzie się jeszcze koncert „Dobro nieskończone” autorstwa Tomasza Kamińskiego.

TV Trwam News/RIRM

drukuj