S. Piotrowicz: TK w Polsce nie przestrzega prawa

Trybunał Konstytucyjny nie przestrzega polskiego prawa – podkreślił szef sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka Stanisław Piotrowicz, odnosząc się do odbywających się dziś w Gdańsku obchodów 30-lecia Trybunału. W wydarzeniu ma wziąć udział ok. 300 osób, w tym m.in. przewodniczący Komisji Weneckiej Gianni Buquicchio.

Głównym punktem uroczystości jest konferencja pod hasłem „Trybunał Konstytucyjny na straży wartości konstytucyjnych”.

Poseł Stanisław Piotrowicz zwraca uwagę, że Trybunał Konstytucyjny obecnie uzurpuje sobie prawo do bycia ponad wszystkimi władzami.

Trybunał uzurpuje sobie prawo do bycia ponad władzą wykonawczą i ustawodawczą. Mimo, iż powołuje się na konstytucyjną zasadę podziału władzy, to tego podziału nie przestrzega. Podejmuje próby ingerowania np. w prace parlamentu. Prezes Rzepliński stał się czołowym politykiem opozycji. Nie ulega już najmniejszej wątpliwości, nawet jeżeli popatrzymy na to, kto gromadzi się dzisiaj w Gdańsku, że zarówno opozycja, jak i Trybunał Konstytucyjny, to jedność myśli ideologicznej i wspólne dążenia polityczne – wskazuje poseł Piotrowicz.

Tymczasem sejmowa Komisja Sprawiedliwości i Praw Człowieka zajmie się dziś projektem ustawy o statusie sędziów TK.

Rozwiązania zawarte w projekcie krytykuje cała opozycja podnosząc, że jest to kolejna próba rozpętania wojny wokół TK. Politycy PiS-u podkreślają, że w ustawie zebrano regulacje, które już obowiązywały i dotyczyły sędziów Trybunału Konstytucyjnego i Sądu Najwyższego.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl