Rozpoczęły się białorusko-rosyjskie ćwiczenia wojskowe

Białorusko-rosyjskie ćwiczenia wojsk powietrznodesantowych rozpoczęły się dziś na poligonie pod Brześciem. Główna faza ćwiczeń, których tematem jest walka z nielegalnymi formacjami zbrojnymi, potrwa od 18 do 20 października.

„W poniedziałek na poligonie <<Brzeski>> oficjalnie zainaugurowano wspólne manewry taktyczne Białorusi i Rosji. W trakcie manewrów białoruscy i rosyjscy żołnierze wspólnie przećwiczą prowadzenie działań antydywersyjnych w ramach wykrywania, blokowania i likwidacji nielegalnych formacji zbrojnych w strefie przygranicznej Państwa Związkowego” – podaje agencja Interfax-Zachód, powołując się na służbę prasową rosyjskiego ministerstwa obrony.

W praktycznej fazie ćwiczeń weźmie udział ok. 900 żołnierzy i ponad 150 jednostek sprzętu wojskowego, w tym 62 transportery opancerzone BTR-80.

Ze strony białoruskiej w manewrach uczestniczą dwa bataliony szturmowo-desantowe 38. Gwardyjskiej Samodzielnej Brygady Mobilnej. Rosjanie zaangażowali batalionową grupę taktyczną Kostromskiego Pułku Powietrznodesantowego.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl