fot. PAP/EPA

Dzień modlitwy o pokój

Ojciec Święty Franciszek ogłosił najbliższą środę Dniem modlitwy o pokój. Ma to związek z napięciem pomiędzy Ukrainą a Rosją.

W trakcie niedzielnej modlitwy Anioł Pański Papież, oświadczył, że z przejęciem obserwuje obecny wzrost napięć, który – jak wskazał – grozi zadaniem nowego ciosu pokojowi na Ukrainie i bezpieczeństwu w Europie. [czytaj więcej]

Ojciec Święty zaapelował w tym kontekście o modlitwę.

Zwracam się z gorącym apelem do wszystkich ludzi dobrej woli, aby wznieśli modlitwy do naszego Boga, aby każda akcja, inicjatywa polityczna była zawsze na służbie braterstwa, żeby odsunęli swoje własne interesy na bok. Nie można pogardzać własnym powołaniem do człowieczeństwa. Dlatego z wielkim przejęciem, widząc obecne napięcia, proponuje, aby środa, 26 stycznia, była Dniem modlitwy o pokój – wskazał papież Franciszek.

Rosja skoncentrowała wokół Ukrainy co najmniej 100 tys. żołnierzy. Ukraina i państwa zachodnie uważają, że ma to służyć wywarciu presji na Kijów i wspierające go stolice. Wskazali przy tym, że groźba agresji jest realna.

Wcześniej Rosja sformułowała szereg żądań wobec USA i NATO. Domaga się m.in., prawnych gwarancji nierozszerzenia NATO m.in. o Ukrainę. W przypadku niezrealizowania żądań Moskwa zapowiada kroki, w tym militarne.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl