fot. PAP/EPA

Papież Franciszek: Słowo objawia nam Boga, a także prowadzi nas do człowieka

Obchodzimy Niedzielę Słowa Bożego. „Słowo objawia nam Boga, a także prowadzi nas do człowieka” – mówił podczas spotkania z wiernymi Ojciec Święty Franciszek. Papież zaapelował, by Słowo Boże na nowo zagościło w centrum duszpasterstwa i życia Kościoła.

Ojciec Święty Franciszek podczas Mszy św. w niedzielę poświęconą Słowu Bożemu wskazał, że wszystko zaczęło się od Słowa Bożego, które skierował do nas Pan. To właśnie ono objawia nam Boga oraz prowadzi nas do człowieka. Postawmy je na nowo w centrum naszego życia – apelował Biskup Rzymu.

– Zafascynujmy się Pismem Świętym. Pozwólmy, by zagłębiło się w nas Słowo, które objawia nowość Boga i prowadzi nas do niestrudzonej miłości bliźniego. Postawmy Słowo na nowo w centrum duszpasterstwa i życia Kościoła! Słuchajmy Go, módlmy się Nim, wprowadzajmy Je w życie – powiedział Ojciec Święty.

O ogłoszeniu Słowa Bożego Papież mówił także w czasie rozważań przed modlitwą Anioł Pański. Podkreślił, że misją każdego z nas jest bycie wiarygodnymi głosicielami Słowa Bożego w świecie.

– Słowo Boże jest żywe i skuteczne. Przemienia nas, wkracza w nasze sprawy, oświeca naszą codzienność. Pociesza i wprowadza porządek. Pamiętajmy: Słowo przemienia zwyczajny dzień w dzień dzisiejszy, w którym mówi do nas Bóg. Weźmy więc Ewangelię do ręki, każdego dnia mały fragment, który będziemy czytać i spokojnie odczytywać na nowo. Z czasem odkryjemy, że te słowa są skierowane specjalnie do nas, do naszego życia. Pomogą nam powitać każdy dzień z lepszym, bardziej pogodnym spojrzeniem, ponieważ kiedy Ewangelia wkracza w dzisiejszy świat, wypełnia go Bogiem – zaznaczył Biskup Rzymu.

Ojciec Święty podziękował wszystkim kaznodziejom i głosicielom Ewangelii za ich posługę. Zaznaczał, że kazania nie mogą być abstrakcyjne i usypiać. To nie mogą być wykłady i przemówienia. Słowo – jak akcentował Papież – ma wstrząsać sercami wiernych.

TV Trwam News

 

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl