fot. helenakmiec.pl

5. rocznica śmierci Heleny Kmieć

Przypada dziś piąta rocznica śmierci Heleny Kmieć – polskiej misjonarki zamordowanej w Boliwii.

– Zawsze radosna, ale zawsze też i wymagająca, bo to było szukanie kontaktu, umocnienie a przez rozmowę, przez dyskusje i przez dzielenie się radością, jaką tryskała Helenka – mówił ks. bp Jan Zając.

Przypada dziś 5. rocznica śmierci Heleny Kmieć, misjonarki, która mając niespełna 26 lat, została zamordowana w Boliwii. W 2012 roku wstąpiła do Wolontariatu Misyjnego „Salvator”. Nie potrafiła siedzieć bezczynnie. Angażowała się w wiele inicjatyw, by służyć i pomagać drugiemu człowiekowi. Opiekowała się dziećmi ulicy w Zambii. Prowadziła półkolonie dla dzieci przy salwatoriańskich parafiach na Węgrzech i w Rumunii. Posiadała wiele artystycznych talentów. W Libiążu w parafii św. Barbary sprawowana była Msza Św. w rocznicę śmierci Heleny Kmieć. Podczas homilii ks. abp Marek Jędraszewski zachęcał, abyśmy żyli tak pięknie, jak polska misjonarka.

– Żyjmy pięknie wpatrzeni w Najwyższe Piękno – w samego Jezusa Chrystusa. Poznawajmy smak życia i wolności, ku której On nas wyswobodził. Miejmy marzenia o przyszłości. Tęsknijmy za Bogiem. Niech nasz zachwyt staje się podziwem, upojeniem, niewymowną radością.  Żyjmy tak pięknie, jak Helenka – wskazał ks. abp Marek Jędraszewski.

Ks. abp Marek Jędraszewski przytoczył słowa „Barki”, do których będąc na krakowskich Błoniach w 2002 roku, nawiązał św. Jan Paweł II. Wówczas Helena Kmieć miała 11 lat.

– Wiemy, dokąd wzywał ją Chrystus – ją: gotową pójść za Nim i zostawić własną barkę, ubogą w duchu, ale bogatą duchem, mającą zarówno ręce gotowe, jak i czyste serce, młodą zapałem, niebojącą się trudu i samotności dla innych – śpiewała swą „Barkę” całym swoim życiem – mówił ks. abp Marek Jędraszewski.

Od 2017 roku działa Fundacja im. Heleny Kmieć, która promuje pomoc dzieciom w krajach misyjnych.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl