fot. Nasz Dziennik

Obrońcy życia apelują o modlitwę i wsparcie dla Mary Wagner

Biała róża – to symbol, jaki wręcza Mary Wagner kobietom w Kanadzie, które chcą dokonać tzw. aborcji. Na taką działalność w obronie życia nie godzi się jednak kanadyjski rząd. Kobieta za obronę poczętych dzieci wielokrotnie trafiała do więzienia. Obecnie przebywa tam od kwietnia. Obrońcy życia w Polsce apelują o modlitwę i wsparcie dla Mary Wagner.

Mary Wagner już od kilku lat podejmuje pokojowe akcje przed klinikami aborcyjnymi w Kanadzie. Klęcząc przed kobietami, które chcą dokonać tzw. aborcji, wręcza im białą różę i prosi, aby te nie odbierały życia swoim dzieciom.  Takie działania są krytykowane przez rządzących, w skutek czego kobieta wielokrotnie była karana.

Ta kobieta nigdy nikomu nie zrobiła krzywdy, nigdy nie była agresywna. Ona oferuje modlitwę, pomoc materialną i możliwość adopcji tych dzieci. Takie pokojowe działania są jednak nieakceptowalne przez władze Kanady. Ona regularnie trafia do więzienia – zaznacza Wojciech Zięba, prezes Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia.

Ale Mary Wagner się nie poddaje – dodaje.

Wiem, że dla niej nasze wsparcie z Polski jest szczególnie ważne. Obrońcy życia z Polski są praktycznie jedynymi obrońcami życia na świecie, którzy wspierają ją modlitwą, listami i solidarnością. Dlatego proszę o modlitwę za nią, żeby miała siłę, odwagę i by nie zeszła ze swojej drogi, ale robiła dalej tę dobrą robotę mówi Wojciech Zięba.

Od kwietnia Mary Wagner przebywa w więzieniu. We wrześniu czeka ją kolejny proces, podczas którego sąd zdecyduje o jej dalszym losie.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl