fot. PAP

Wigilia Caritas w Poznaniu

Ok. 1,8 tys. osób zasiądzie w środę w Poznaniu do wigilijnego stołu w jednej z hal Międzynarodowych Targów Poznańskich. Wigilię dla samotnych i bezdomnych mieszkańców miasta organizuje Caritas Archidiecezji Poznańskiej.

Jak co roku na spotkanie wigilijne i wspólne kolędowanie zaprasza samotnych także poznańska fundacja Barka.

„Wieczór wigilijny to czas, kiedy chcemy być razem. Rzeczywistość dla tych ludzi jest bardzo trudna i dlatego pochylamy się nad ich trudem, cierpieniem. Chcemy być razem w ich utrudzeniu, w ich trudnych wyborach” – powiedział zastępca dyrektora Caritas Archidiecezji Poznańskiej ks. Tomasz Ren.

Życzenia uczestnikom spotkania złoży metropolita poznański abp Stanisław Gądecki, oraz prezydent miasta Jacek Jaśkowiak. Do przygotowań tegorocznej wigilii włączyło się prawie 900 wolontariuszy. Młodzież z wielkopolskich szkół pomagała m.in. ustawiać stoły i choinki w hali MTP a także dekorować całe pomieszczenie.

Caritas wesprze potrzebujących nie tylko w Wigilię. Podczas pierwszego i drugiego dnia Bożego Narodzenia, w trzech jadłodajniach w Poznaniu będą wydawane posiłki.

O osobach samotnych i zmagających się z trudnościami życiowymi nie zapomni w święta także działająca w Poznaniu Fundacja Pomocy Wzajemnej Barka. Co roku fundacja organizuje wigilijne spotkanie. W środę spodziewanych jest ok. 250 osób.

„Coraz mniej jest na spotkaniach wigilijnych osób bezdomnych, za to przybywa osób bezrobotnych, w trudnej sytuacji życiowej, osób starszych, ludzi, których na taką tradycyjną wigilię po prostu nie stać” – powiedział  współorganizator świątecznego spotkania Edward Skoryna.

Organizacja spotkania wigilijnego jest możliwa dzięki wsparciu sponsorów, oraz funduszom, jakie udało się Barce zgromadzić podczas sprzedaży rogali świętomarcińskich w listopadzie w Poznaniu.

PAP

drukuj