Tornister pełen Uśmiechów

Caritas Polska pomaga dzieciom wejść z uśmiechem w nowy rok szkolny. Głównym celem kampanii „Tornister pełen Uśmiechów” jest zwiększenie szans edukacyjnych uczniów poprzez zebranie funduszy na zakup i wyposażenie około 8 tysięcy wyprawek szkolnych dla najuboższych dzieci i młodzieży.

 

Kampania zostanie przeprowadzona od 15 sierpnia do 2 września włącznie. Będzie polegała przede wszystkim na ogólnopolskiej zbiórce SMS-ów, dzięki którym zakupione zostaną tornistry. Równolegle w parafiach w całej Polsce do specjalnych koszy można wkładać podstawowe artykuły szkolne, które znajdą się później w wyprawkach przygotowywanych przez wolontariuszy Caritas.

W ciągu trzech lat udało się  rozdać 17,5 tys. wyprawek szkolnych dla najuboższych dzieci w Polsce, w tym dla 8 tys. małych powodzian.

– Co roku stoimy przed dylematem, na ile wyprawek szkolnych będzie stać Caritas, by pomóc jak największej liczbie dzieci. Wciąż poszukujemy sponsorów, którzy zechcą wesprzeć nasze działania i pomóc najmłodszym – mówi dyrektor Caritas Polska ks. Marian Subocz.

 

Ważnym elementem kampanii jest jej wielki finał. Tegoroczny piknik zaplanowano 1 września w Przemyślu. W trakcie pikniku odbędą się koncerty i pokazy z udziałem znanych gwiazd i artystów. Główną częścią programu artystycznego będzie koncert legendy polskiego rocka, grupy Varius Manx. Dzieciom, które przyjadą na przemyski Rynek, zostaną uroczyście wręczone „Tornistry pełne Uśmiechów”. Pozostałe wyprawki uczniowie objęci akcją dostaną na przełomie sierpnia i września od Szkolnych Kół Caritas i Parafialnych Zespołów Caritas.

 

Organizatorem rodzinnego pikniku „Tornister pełen Uśmiechów” jest w tym roku Caritas Polska razem z Caritas Archidiecezji Przemyskiej oraz Programem Pierwszym TVP S.A. Impreza miała już 3 edycje – gościła w Rzeszowie, Skierniewicach i Poznaniu. Dzięki współpracy z Redakcją Programów Katolickich piknik będzie transmitowany na antenie TVP1.

 

Patronat medialny nad kampanią objęli: TVP1, Radio Plus, Gość Niedzielny, Rzeczpospolita, Nasz Dziennik, Radio Fara.

 

RIRM/ Caritas

drukuj