Caritas: 13 ton darów podczas zbiórki żywności

Ponad 13 ton produktów żywnościowych zebrano w Radomiu i regionie podczas zbiórki ”Podziel się posiłkiem”. Akcja prowadzona była w sklepach i marketach  4 i 5 października br. Wolontariusze dyżurowali przy koszach, do których można było wkładać produkty spożywcze kupione z myślą o potrzebujących dzieciach.

Koordynator zbiórki w regionie Anna Głogowska z Radomskiego Banku Żywności wyraziła wdzięczność wszystkim ofiarodawcom, którym bliski jest los dzieci.

– Dziękuję za wsparcie naszej akcji. Jeszcze w tym tygodniu żywność będzie wydawana do świetlic i placówek dla dzieci – powiedziała Anna Głogowska.

W tym roku akcja była prowadzona w Radomiu, Belsku, Białobrzegach, Chynowie, Drzewicy, Grójcu, Iłży, Jasieńcu, Nowym Mieście n/Pilicą, Warce i Szydłowcu. Po zbiórce, produkty zostaną przekazane organizacjom, które na co dzień zajmują się dożywianiem dzieci. Są wśród nich szkoły, świetlice, domy dziecka, Towarzystwa Przyjaciół Dzieci oraz stowarzyszenia pomagające dzieciom i młodzieży.

W ubiegłym roku podczas zbiórki Podziel się Posiłkiem udało się zebrać aż 13,5 ton produktów spożywczych i przekazać je na rzecz niedożywionych dzieci z subregionu radomskiego.

W regionie radomskim akcję koordynował Radomski Bank Żywności. Instytucja jest związkiem stowarzyszeń, w skład którego wchodzi m.in. Caritas Diecezji Radomskiej.

Caritas/RIRM

drukuj