Wiara w miłość pobudza do miłości…

Caritas Diecezji Rzeszowskiej korzystając z pouczeń i zachęty Ojca świętego Benedykta XVI w Roku Wiary włącza się w program, który ma na celu umocnienie wiary i ożywienie miłości.

W realizowanie tego programu włączeni są członkowie Szkolnych Kół Caritas. 6 lutego br. w Liceum Ogólnokształcącym  im Kromera w Gorlicach w spotkaniu formacyjnym uczestniczyli wolontariusze SKC z 13 kół regionu gorlickiego i bieckiego: uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Na spotkanie przybyli m.in.: przedstawiciel Urzędu Miasta i Urzędu Powiatu, Dyrektor Wydziału Oświaty, Naczelnik Wydziału Edukacji, kilku kapłanów, siostry zakonne i opiekunowie SKC.

Zgromadzonych wolontariuszy w auli szkolnej powitał Dyrektor Liceum Jerzy Nalepka. Ksiądz Dziekan Stanisław Ruszel odczytał list Księdza Biskupa Kazimierza Górnego skierowany do uczestników spotkania i wszystkich zaangażowanych w dzieła miłosierdzia. Modlitwą Anioł Pański wicedyrektor Caritas  Diecezji Rzeszowskiej ks. prałat Władysław Jagustyn, zjednoczył wszystkich zebranych.

Ważnym punktem zjazdu był wykład ks. dr. Piotra Potyrały, w którym to wskazał zasady wolontariatu chrześcijańskiego. Referat ubogacony został projekcją multimedialną oraz filmem o historii i działalności SKC, stał się ważnym przesłaniem na Rok Wiary. Dopełnieniem spotkania był program słowno-muzyczny w wykonaniu chóru i zespołu instrumentalnego z miejscowego liceum, którego temat „Związek między wiarą a miłością” wybrał ks. Dariusz Konieczny – asystent kościelny oraz panie opiekunki Katarzyna Nowak – Zabierowska i Eliza Niewiadomska. Wszyscy widzowie gromkimi oklaskami podziękowali za piękną inscenizację.

Przedstawicielka miejscowego koła Caritas zaprezentowała działalność młodzieży i zachęciła innych wolontariuszy do rozszerzenia działalności także poza społeczność szkolną.

Na zakończenie spotkania słowa podziękowania skierował do wszystkich przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Gorlicach. Członkowie SKC oraz ich wychowawcy zostali poczęstowani drożdżówkami i ciepłą herbatą.

Caritas Polska/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl