Zakończyły się obrady XV Kapituły Redemptorystów

W Rowach k. Słupska zakończyła się III sesja obrad XV Kapituły Prowincji Warszawskiej Redemptorystów.

Dokończyliśmy dzieła odnowy naszego prawodawstwa – powiedział po spotkaniu o. Piotr Chyła, wikariusz prowincjała Warszawskiej Prowincji Redemptorystów.

Członkowie rady odnieśli się też do  starań o przyznanie miejsca na cyfrowym multipleksie dla TV Trwam, licząc na pełną transparencję przy podejmowaniu decyzji w tej sprawie.

 Wczoraj sporządziliśmy komunikat podpisany przez sekretarza kapituły oraz przez ojca prowincjała. Odnosimy się w nim do kwestii konkursu rozpisanego na cyfrowy multipleks, do kwestii ubiegania się fundacji Lux Veritatis. Z nadzieją spoglądamy na zasady tego konkursu mając przekonanie, że będzie on przebiegał w sposób transparentny. Jesteśmy przekonani, że gdyby TV Trwam znalazła miejsce na cyfrowym multipleksie to dla nas redemptorystów byłaby to jeszcze dogodniejsza sposobność, aby prowadzić nasze dzieła apostolskie – powiedział o. Piotr Chyła.

Redemptoryści z wdzięcznością odnieśli się też do faktu życzliwości i poparcia tej inicjatywy ze strony księży biskupów.

 – To jest dla nas bardzo ważny głos pasterzy Kościoła polskiego. Z ogromną radością odnotowujemy poparcie w tym względzie bardzo licznej, prawie 2 mln grupy osób, która domaga się w naszej Ojczyźnie niezależnych i wolnych mediów. Wydaje się, że taki głos nie powinien być ignorowany w państwie demokratycznym. Taki głos powinien być wzięty pod uwagę. Oczywiście całe te sprawy polecaliśmy Panu Bogu – podnosił o. Piotr Chyła.

Przypomnijmy, że trwa akcja zbierania podpisów pod protestem do KRRiT przeciwko dyskryminacji TV trwam. Dotąd podliczono 2 mln 428 tys. 970 kopii podpisów.

RIRM

drukuj