„Rodzina Rodzinie” – pomoc rodzinom poszkodowanym w konflikcie syryjskim

„Rodzina Rodzinie” pod takim hasłem Caritas Polska rozpoczęła akcję pomocy syryjskim uchodźcom [zobacz].

W jej ramach osoby indywidualne, parafie, diecezje i wspólnoty zakonne w Polsce będą mogły wpłacać pieniądze, które zostaną przekazane najbardziej potrzebującym rodzinom w Libanie oraz Syrii.

Program zatwierdziła Konferencja Episkopatu Polski. Ks. abp. Stanisław Gądecki, metropolita poznański i przewodniczący KEP-u zachęcał do włączenia się w akcję pomocową.

Pomoc dla Syrii, czy nawet dla Libanu jest potrzebna na odbudowę i są to miliardy dolarów. Nie jesteśmy w stanie uzbierać tego tyle ale nie znaczy to, że nie powinniśmy wychodzić z tym czym możemy. Tu chodzi o pewną pomoc, to znaczy, że ktoś deklaruje, iż przez 6 miesięcy będzie pomagał w określonej sumie albo w całości tej sumy, a w ten sposób Ci ludzie będą mieli jakąś pewność, że to jutro nie skończy się. To jest na pewno jakiś gest solidarności Kościoła Katolickiego w Polsce, który chcemy sprowokować. Przygotowany jest przez Caritas Polska – zaznaczył metropolita poznański i przewodniczący KEP-u.

Według Organizacji Narodów Zjednoczonych na koniec 2015 roku na świecie było ponad 65 milionów osób, które z powodu wojen i prześladowań opuściły swoje domy.

RIRM

drukuj
Tagi: , , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl