fot. episkopat.pl

Konferencja Episkopatu Polski wystosowała list pasterski na zbliżający się Tydzień Wychowania

Od 12 do 18 września w Polsce obchodzić będziemy Tydzień Wychowania. Z tej okazji księża biskupi wystosowali list pasterski.

Tydzień Wychowania w Polsce obchodzony będzie po raz dziewiętnasty. W tym roku jego hasło brzmi: „W blasku ojcostwa św. Józefa”.

– W Roku św. Józefa otrzymujemy piękny przykład wychowawcy z sercem otwartym na Boga. Św. Józef jest dla nas wzorem człowieka słuchającego Słowa Bożego, a zarazem – jak to określił św. Jan Paweł II – „wcielonym wzorem posłuszeństwa Bogu” – czytamy w liście pasterskim Episkopatu Polski.

Tydzień Wychowania bardzo mocno splata się z osobą Sługi Bożego ks. kard. Stefana Wyszyńskiego, który 12 września zostanie włączony w poczet błogosławionych.

– Drodzy Rodzice, Nauczyciele, Katecheci, Wychowawcy i Duszpasterze, zapraszamy Was gorąco do włączenia się w inicjatywy kolejnego Tygodnia Wychowania w naszej Ojczyźnie. Zaproszenie to kierujemy też do przedstawicieli samorządów i osób podejmujących misję wspierania polskiej rodziny i szkoły, a także do pracowników środków społecznego przekazu – apelują pasterze Kościoła.

List podpisali księża kardynałowie, arcybiskupi i biskupi obecni w czerwcu na 389. Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski w Kalwarii Zebrzydowskiej.

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl