W czerwcu uroczyste wręczenie nagrody im. Włodzimierza Pietrzaka

W dniu 5 czerwca o godz. 17.00 na Zamku Królewskim w Warszawie odbędzie się uroczyste wręczenie nagrody imienia Włodzimierza Pietrzaka. Otrzymają ją: JE ks. kard. Stanisław Dziwisz oraz Caritas Polska.

Nagroda jest przyznawana przez katolickie stowarzyszenie „Civitas Christiana”. Jak informują organizatorzy – JE ks. kard. Stanisław Dziwisz zostanie uhonorowany za otwartość na człowieka w posłudze duszpasterskiej, szerzenie kultu i pielęgnowanie pamięci św. Jana Pawła II. Natomiast Caritas Polska zostanie nagrodzone za świadectwo chrześcijańskiego miłosierdzia, które wyraża się w ofiarnej i profesjonalnej służbie na rzecz ubogich i potrzebujących, zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami.

Na uroczystość wręczenia nagrody został zaproszony o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, założyciel i dyrektor Radia Maryja.

Prestiżowa nagroda im. Włodzimierza Pietrzaka jest przyznawana od 1948 roku za wybitną działalność kulturową, literacką i artystyczną oraz doniosłe osiągnięcia w dziedzinie działalności formacyjnej, kulturalno-społecznej i edukacyjnej. Jej celem jest uhonorowanie osób lub instytucji, które swoją działalnością przyczyniają się do wcielania w życie wartości i postaw chrześcijańskich.

RIRM

drukuj