J. Szewczak: jest szansa na podwyższenie kwoty wolnej od podatku

Zdjęcie z Polski procedury nadmiernego deficytu daje szanse podwyższenie kwoty wolnej od podatku, a to jeden z postulatów Andrzeja Dudy mówi Janusz Szewczak, główny ekonomista Kasy Krajowej SKOK.

Kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta chce podniesienia tej kwoty do poziomu 8 tys. zł. W debacie przedwyborczej pojawiły się jednak głosy, że trudno będzie sfinansować propozycję Andrzeja Dudy.

Janusz Szewczak zwraca uwagę, że na realizację jednego z postulatów Dudy może mieć wpływ decyzja Komisji Europejskiej. Wczoraj Komisja zarekomendowała zamknięcie procedury nadmiernego deficytu wobec Polski.

– Daje mu to szansę na realne przeprowadzenie swojego projektu dotyczącego kwestii podniesienia podatku dotychczas skandalicznie niskiego w Polsce, na poziomie 3091 zł. Zdjęcie tej procedury nadmiernego deficytu z Polski jest korzystne, umożliwia takie działania. Trudno się będzie tłumaczyć, że tego się już nie da zrobić – mówi ekonomista.

Ostateczną decyzję ws. zamknięcia procedury nadmiernego deficytu wobec Polski ministrowie finansów państw Unii Europejskiej podejmą w czerwcu, ale będzie to już raczej formalność.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl