fot. facebook.com

J. Szewczak: jest szansa na podwyższenie kwoty wolnej od podatku

Zdjęcie z Polski procedury nadmiernego deficytu daje szanse podwyższenie kwoty wolnej od podatku, a to jeden z postulatów Andrzeja Dudy mówi Janusz Szewczak, główny ekonomista Kasy Krajowej SKOK.

Kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta chce podniesienia tej kwoty do poziomu 8 tys. zł. W debacie przedwyborczej pojawiły się jednak głosy, że trudno będzie sfinansować propozycję Andrzeja Dudy.

Janusz Szewczak zwraca uwagę, że na realizację jednego z postulatów Dudy może mieć wpływ decyzja Komisji Europejskiej. Wczoraj Komisja zarekomendowała zamknięcie procedury nadmiernego deficytu wobec Polski.

– Daje mu to szansę na realne przeprowadzenie swojego projektu dotyczącego kwestii podniesienia podatku dotychczas skandalicznie niskiego w Polsce, na poziomie 3091 zł. Zdjęcie tej procedury nadmiernego deficytu z Polski jest korzystne, umożliwia takie działania. Trudno się będzie tłumaczyć, że tego się już nie da zrobić – mówi ekonomista.

Ostateczną decyzję ws. zamknięcia procedury nadmiernego deficytu wobec Polski ministrowie finansów państw Unii Europejskiej podejmą w czerwcu, ale będzie to już raczej formalność.

RIRM

drukuj